System płatności Tpay oferuje płatności typu one click zdobywające ogromną polularność na rynku z uwagi na wygodę i satysfakcję klientów.

Procesy płatności one click'owych polegają na wysokiej automatyzacji płatności, która jest wygodna zarówno w obsłudze dla sprzedawcy jak i płatności dla użytkownika. Za każdym razem proces płatności sprowadza się do jednorazowej płatności nową kartą lub urządzeniem mobilnym, a następnie posługiwaniem się zapisanym identyfikatorem narzędzia płatniczego.

Przykład płatności BLIK one click

Dokonując zakupów w sklepie po raz pierwszy, klient generuje w aplikacji mobilnej swojego banku jednorazowy kod składający się z sześciu cyfr, który wprowadza w formularzu na stronie sprzedawcy, a następnie zatwierdza klikając "zapłać". Sama metoda płatności kodem jest bardzo prosta i intuicyjna, natomiast proces ten można uprościć jeszcze bardziej, zapamiętując urządzenie w systemie sprzedawcy.

Po udanej płatności klient otrzyma dodatkowe pytanie w aplikacji bankowej o zapisanie sklepu. Dzięki temu robiąc kolejne zakupy wystarczy, że wybierze z listy dostępnych metod płatności swoje urządzenie i kliknie zapłać, bez wprowadzania żadnych informacji dodatkowych. Po tej akcji wyświetlony zostanie monit o zatwierdzenie płatności na urządzeniu mobilnym.

BLIK one click udostępnia możliwość zapisania wielu urządzeń oraz banków w obrębie danego urządzenia, dlatego staje się coraz bardziej porządanym rozwiązaniem, co pokazuje popularność BLIK'a w ilości transakcji oraz dostępności w aplikacjach bankowych.

Szczegółowy opis płatności BLIK, techniczne wyjaśnienie oraz gotowy przykład implementacji udostępniliśmy w dedykowanym artykule

Wdrożenie metody BLIK na stronie sklepu

Przykład płatności one click kartą

Dokonując zakupów w sklepie po raz pierwszy, klient wprowadza dane karty płatniczej, którą zamierza dokonać płatności oraz deklaruje chęć jej zapisania klikając w odpowiednie pole formularza.

Dane te mogą być wprowadzane w panelu transakcyjnym Tpay lub na stronie sprzedawcy, w zależności od wybranego sposobu intergracji.

Po udanej pierwszej płatności, klient może dokonać opłaty za kolejne zamówienie, poprzez wybranie zapamiętanej karty z listy dostępnych metod płatności w sklepie.

Środki zostają przekazane sprzedawcy od razu po kliknięciu "zapłać", bez konieczności dokonywania żadnych dodatkowych potwierdzeń.

Szczegółowy opis płatności kartami, techniczne wyjaśnienie oraz gotowy przykład implementacji udostępniliśmy w dedykowanych artykułach opisujących:

Wdrożenie bramki płatności kartami na stronie sklepu

Wdrożenie przekierowania do płatności kartą

oraz Mechanizm płatności zapamiętaną kartą