PrestaShop pojawia się błąd "fatal error" lub biała strona

Jeżeli po instalacji modułu Tpay dla PrestaShop 1.6/1.7, po przejściu do wybranej metody płatności pojawia się błąd "Fatal error" lub biała strona, oznacza to, że moduł został nieprawidłowo zainstalowany lub zaktualizowany.

Moduł Tpay podczas instalacji tworzy w bazie danych pomocnicze tabele służące do obsługi transakcji oraz dodaje nowy wirtualny produkt "TPAY_FEE" służący do obliczania prowizji przenoszonej na płatnika.

W związku z tym należy przeprowadzać instalację lub aktualizację modułu przez instalator modułów PrestaShop dostępny w panelu administracyjnym sklepu, a nie poprzez ręczne wgranie plików modułu na serwer przez FTP.

Jeżeli w Twoim sklepie pojawia się wspomniany błąd, usuń moduł i zainstaluj go przez instalator modułów.

Nie dokonuj również żadnych ręcznych modyfikacji produktu wirtualnego, gdyż jego parametry zmieniają się dynamicznie przy każdym zamówieniu.

 

Jeśli poprawna instalacja modułu nie poprawia błędu, upewnij się, że Twój sklep działa na wersji PHP minimum 5.6. Obecną wersję można sprawdzić przechodząc do menu:

Prestashop 1.6: Parametry zaawansowane -> Informacje konfiguracyjne 

Prestashop 1.7: Zaawansowane -> Informacja

Jeśli Twoja wersja jest niższa od wymaganej - np. 5.3, prosimy o kontakt z administratorem Państwa serwera, gdyż bez wymaganej wersji moduł nie będzie działał prawidłowo.

 
Was this answer helpful?
 0
 0