POPULAR_QUESTIONS

Nie mogę zapłacić kartą - brak 3DSecure

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2024

Standard 3D Secure został stworzony w celu zabezpieczenia transakcji przed płatnością nieautoryzowaną kartą płatniczą i dodatkowego uwierzytelniania jej posiadacza. Dzięki temu możesz jeszcze bezpieczniej płacić swoją kartą – debetową lub kredytową - w sklepach internetowych. 

Czym jest 3D Secure?

Jest to darmowe zabezpieczenie płatności kartą w internecie. Polega na potwierdzeniu wybranej transakcji hasłem SMS lub logowaniem do banku. Hasło otrzymasz na numer telefonu skojarzony w banku z Twoim kontem.

Jak przebiega transakcja objęta standardem 3D Secure?

Po wybraniu z listy lub wprowadzeniu danych Twojej karty kredytowej, zostaniesz przekierowany do bramki 3DS Twojego banku, gdzie wyświetlona zostanie prośba o autoryzację karty. Autoryzuj swoją kartę poprzez podanie otrzymanego kodu SMS lub logowanie do konta - w zależności od banku i ustawień.

Po poprawnej autoryzacji 3DS nastąpi automatyczne sprawdzenie ilości dostępnych środków finansowych oraz wysokość limitu płatności jednorazowej kartą. Jeśli wszystko jest w porządku, Twoje środki zostaną przekazane do sprzedawcy, a płatność poprawnie zatwierdzona.

Co zrobić jeśli moja karta nie ma 3D Secure?

W tej sytuacji prosimy zalogować się na konto bankowe i sprawdzić możliwość aktywacji tego mechanizmu w ustawieniach konfiguracyjnych Twojej karty płatniczej. Aktywacja tej usługi jest zawsze darmowa i przebiega błyskawicznie. Jeśli Twój bank nie udostępnia możliwości aktywacji 3DS z poziomu panelu klienta, należy skontaktować się z obsługą klienta banku.