POPULAR_QUESTIONS

Dlaczego mój przelew nie dotarł do odbiorcy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2024

Przyczyn, dla których odbiorca nie otrzymał przelewu zleconego przez Ciebie za pośrednictwem Tpay, może być kilka.

 1. Rodzaj zleconego przelewu jest związany z jego dłuższym czasem księgowania. Dotyczy to przede wszystkiem transakcji:
 2.  

  • międzynarodowych (SEPA) w sytuacji, gdy wpłata jeszcze nie wpłynęła na nasz rachunek lub tytuł przelewu został zmieniony przez bank pośredniczący. Ważne: jeżeli czekasz dłużej, niż 4 dni robocze - abyśmy mogli pomóc prześlij  potwierdzenie wykonanego przelewu wraz z tytułem płatności za posrednictwem formularza kontaktowego: https://tpay.com/kontakt/formularz-kontaktowy
  • realizowanych za pomocą kanału druczek - taki przelew nie jest księgowany natychmiast po przyjęciu pieniędzy przez obsługę Poczty/Żabki/Banku. Ponieważ jest to przelew zewnętrzny, czas jego realizacji to 2-5 dni roboczych (zgodnie z informacją zamieszczoną w Panelu Transakcyjnym)
  • zewnętrznych - wybrałeś(łaś) przelew do innego  banku, niż ten, w którym posiadasz rachunek. Czas realizacji takiego przelewu może trwać do 24 godzin.

   

 3. Płatność ma błędny tytuł
  Jeżeli zmieniłeś(łaś) tytuł płatności podany w naszym Panelu Transakcyjnym i np. zamiast TR-ABC-12345678X wykonałeś(łaś) przelew o tytule "za buty", oczekuje on na ręczną weryfikację.
  Skontaktuj się z nami i poinformuj, czy mamy skierować środki do zwrotu czy przekazać do sprzedawcy jako transakcję z poprawionym tytułem (wyślemy Ci  powiadomienie o powiązaniu błędnej wpłaty).
  Abyśmy mogli zweryfikować Twoją transakcję, prześlij potwierdzenie wykonanego przelewu wraz z tytułem płatności za pośrednictwem  formularza: https://tpay.com/kontakt/formularz-kontaktowy
 4. Bank nie zaksięgował Twojej transakcji, ponieważproces autoryzacji się nie zakończył. Może się tak zdarzyć, kiedy:
  • zabrakło środków na koncie, 
  • nie wprowadziłeś(łaś) SMS potwierdzającego (autoryzującego) przelew 
  •  przelew został skierowany do realizacji (zamiast do wysłania) w banku i czeka na zatwierdzenie.