POPULAR_QUESTIONS

OpenCart 2.3.x i OpenCart 3

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2024

Wymagania:

Instalacja modułu:

Pobierz pliki modułu na swój dysk:

 1. Dostępne są moduły na dwie wersje platformy:
  1. OpenCart 2.3.x
  2. OpenCart 3.x
 2. Wypakuj pliki modułu na swoim komputerze, po rozpakowaniu otrzymasz foldery: admin, catalog oraz system*.
 3. Prześlij je do folderu na serwerze gdzie jest zainstalowana platforma OpenCart, możesz to zrobić np. za pomocą połączenia się FTP z serwerem. Nastąpi dodanie nowych plików do katalogu sklepu.

*plik system dostępny jest tylko we wtyczce dla platformy OpenCart 3.x.

Konfiguracja:

 1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego OpenCart, następnie przejdź do zakładki ExtensionsExtensions → we sekcji rozwijanej Choose the extension type wybierz Payments.
 2. Odszukaj Tpay.com i zainstaluj wtyczkę.

   

 3. Po instalacji przejdź do ustawień (przycisk Edit obok przycisku Install) i skonfiguruj wtyczkę danymi ze swojego konta Tpay.com

  Przykładowa konfiguracja (przykładowe dane należą do konta demo, w swojej konfiguracji użyj danych ze swojego konta)

  • Płatności aktywne (Status) – uruchomienie płatności Tpay, zaznacz tak (Enabled).
  • Pozycja na liście płatności (Order) – jeśli chcesz, aby Płatności Tpay.com były widoczne w koszyku, jako pierwsze wpisz 1.
  • ID Sprzedawcy (Seller ID) – jest to ID nadane Sprzedawcy podczas rejestracji konta w systemie Tpay, służy jako login podczas logowania do Panelu Akceptanta.
  • Kod Bezpieczeństwa (Confirmation code) - kod jest dostępny w Panelu Akceptanta w systemie Tpay w zakładce Ustawienia → Powiadomienia → sekcja Bezpieczeństwo.
  • Status nowego zamówienia (New order status) - status, jakim zostanie oznaczone zamówienie w sklepie, w chwili wygenerowani zamówienia, ale braku opłacenia.
  • Status błędnego zamówienia (Erroneous payments status )- status, jakim zostanie oznaczone zamówienie w sklepie, jeśli wystąpiła nadpłata lub niedopłata (i różnica nie mieści się w ustawionych progach w Panelu Akceptanta).
  • Status zamówienia opłaconego (Completed payments status ) - status, jakim zostanie oznaczone zamówienie w sklepie po poprawnym opłaceniu przez Tpay.
  • Waluta (Currency) - Ustaw Polski złoty.

 4. Zapisz ustawienia, klikając przycisk ZAPISZ w prawym górnym roku strony. 

Dodatkowe informacje: 

W przypadku ustawienia niestandardowego motywu sklepu lub wgrania nowego motywu konieczne jest skopiowanie plików tpay.tpl oraz tpay_redirect.tpl. 

Z katalogu: 

catalog/view/theme/default/template/extension/payment. 

Do:

catalog /view/theme/NAZWA WIDOKU/template/extension/payment.